وبلاگ شخصی گروه badnam BAX
ما عاشق رند و مست و خانه ویرانیم با نگرد وگرنه بدنام شوی 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
لینک های مفید
|
| 


زدبازی نام یکی از گروههای رپ فارسی و موسیقی راک است که در لندن و پاریس فعالیت می‌کند.

سامان ویلسون و مهراد هیدن زمانی با هم در یک دبیرستان در تهران تحصیل می‌کردند و همین باعث آشنایی این دو و شکل گیری این گروه شد. این دو بعداً در یک مهمانی با سهراب ام جی آشنا شدند.

آنها در آهنگهایشان چنین ادعا می‌کنند که بهترین گروه رپ ایرانی هستند. اولین گروهی که فرمول ۲ بیتی را به ایران آوردند و سبکهای مختلف ارایه می‌دهند. سه خوانندهٔ اولیه گروه عبارت‌اند از:

  • سامان کرامتی سامان ویلسون (Wilson) متولد سال ۱۳۶۴
  • مهراد مستوفی مهران هیدن (Hidden) متولد سال ١٣۶٣
  • سهراب مراد خواه سهراب ام جی (MJ) متولد سال ۱۳۶۴

همچنین سیاوش سیجل (Sijal) و علیرضا جی جی(JJ) قبلا دو عضو افتخاری گروه بودند و در بعضی از آهنگها با زد بازی مشارکت داشته‌اند و اخیرا به جمع این گروه پیوسته اند. در واقع این دو نفر در فرانسه خود مشغول به ضبط آهنگ اند. همچنین نسیم به عنوان هم خوان با این گروه همکاری می‌کند. 


برای دنبال کردن این موضوع به ادامه مطلب بروید.

 

سیاوش سیجل

سیاوش جلالی (سیجل) متولد سال ١٣۶٤ صادره از تهران . سی= سیاوش // جل = جلالی سیاوش اولین اهنگش را با ام جی خوند به نام کنار هم بودیم که در فیلم تیغ زن هم پخش شد .


علیرضا جی جی

علیرضا جزایری ملقب به جی جی در سال ۱۳۶۴ در تهران زاده‌شد. او در سال ١٣٨٢ برای ادامه تحصیلات به پاریس مهاجرت کرد.تحصیلات او در زمینه سینما است اما همزمان به کار خوانندگی و آهنگسازی میپردازد. او در ابتدا همراه با سیاوش سیجل و نسیم به سبک رپ خوانندگی میکرد و در بعضی از آهنگها با گروه زدبازی همکاری داشت اما در حال حاضر از اعضای اصلی این گروه به شمار میرود. یکی از آهنگهای ماندگار گروه زدبازی تابستون کوتاهه است که آهنگسازی آن را جی جی بر عهده داشت.


آلبوم‌ها و آهنگ‌ها


در سال ۲۰۱۱ خبر انتشار اولین آلبوم این گروه به نام زاخار نامه داده شد و این آلبوم خرداد سال ۱۳۹۱ منتشر شد. اولین سینگل این آلبوم به نام "تهران مال منه" ۱۸ فروردین ۱۳۹۱ پخش شد.
آلبوم جدید زدبازی با نام زاخار نامه که اولین آلبوم این گروه می‌باشد با حضور تمام اعضاء (به جز سامان ویلسون) در ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ پخش شد. زد بازی با غوغاهای بسیار توانست اولین آلبوم خود را به نام زاخار نامه منتشر کند. آلبوم زاخارنامه اولین آلبوم استودیویی گروه زدبازی، می‌باشد. این آلبوم در تاریخ ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ منتشر شد. مهراد هیدن، سهراب ام جی، سیاوش سیجل، علیرضا جی جی، و نسیم در این آلبوم حضور دارند. همچنین هیچکس، بهزاد لیتو، و آرش دارا در این آلبوم به عنوان خواننده مهمان حضور دارند همچنین مهران هیدن در حال ضبط البوم خود به نام سرمایه می باشد. آهنگ جدید زدبازی اوبی نام دارد که زدبازی در آن به خواننده های جدید اشاره می کند. در فبریه ۲۰۱۴ قرار است آلبومی با نام پیر شدیم ولی بزرگ نه از جی جی ، سیجل ، نسیم پخش شود که در آن بهزاد لیتو و کورنلا خواننده مهمان هستند..


اعلام خداحافظی

این گروه تا به حال بیش از ۳۰ آهنگ به صورت تکی ساخته‌اند و به یکی از بهترین و معروف ترین گروه شناخته شده در ایران تبدیل شدند آن‌ها برای مدت حدود ۵ ماه کناره گیری کردند واقدام به اعلام خبر منحل شدن گروه زد بازی نمودند ولی بعد از این مدت آهنگ ``مثل من`` خود را پخش کردند.

تک آهنگ های فردی اعضا

از اعضای گروه زدبازی تا به حال تک آهنگ های متعددی منتشر شده است که بعضی از آن ها مانند تنگ بازی از جی جی ، آهنگ فوق االعاده که سیجل از گروه زدبازی در آن حضور داشت از آلبومِ ما و اون یکیو میخواد اثر سهراب ام جِی ، لی لی حوضک از مهراد هیدن (به همراهی ام جِی) پخش شده است.
[ جمعه 1 آذر 1392 ] [ 12:59 ] [ badnam bax ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

لینک های مفید
|
|
 | 
|
|
آمار سایت
badnam BAX

  • پرشین تم
  • قالب میهن بلاگ
  • ه - - - - -